Niegościnni gospodarze

Młodzi Polacy nie odnieśli sukcesów w pierwszym dniu zawodów z cyklu Pucharu Karpat w skokach narciarskich. W rumuńskim Rasnowie gospodarze okazali się niegościnni, chociaż nie otrzymali najwyższych not.
Te były udziałem Japończyków. Skoczkowie z kraju Kwitnącej Wiśni stratowali jednak poza konkursem. Dlatego na najwyższym stopniu podium stanął Stefan Valentin Blega (63,5 i 65,5 m), który wyprzedził rodaków - Roberta Valentina Tatu (63,5 i 64,5 metra) i Roberta Purice (dwukrotnie 64,5 m).

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Dominik Kastelik (63,5 metra oraz 63 metry). Na piątej pozycji. Krystian Kołodziej (59 i 59,5), Tymoteusz Urbaś (56 i 61) i Paweł Wąsek (57 i 59) uplasowali się na miejscach 10-12.
Rywalizację dziewcząt wygrała Rumunka Carina Alexnadra Militaru. 13-latka skacząc 64 metry oraz 59 metrów, pokonała rodaczkę - Danielę Haralambie (60,5 i 60).

Na czwartej pozycji sklasyfikowana został nasza reprezentantka Anna Twardosz (59 i 55,5). Kinga Rajda (53 i 49,5), Kamila Karpiel (52 i 48,5) i Joanna Kil (47 i 46) zajęły miejsca 7-9.