Walne strażaków z Kościeliska. Podsumowania i plany. Cel główny - nowy samochód

W remizie strażackiej w Kościelisku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014. Strażacy podsumowali miniony rok, przedstawili plany na przyszłość oraz udzielili absolutorium zarządowi.
W 2014 roku jednostka OSP Kościelisko brała udział w 133 akcjach ratowniczo-gaśniczych, roku ubiegłym 186 akcjach. OSP od paru lat jest najaktywniejszą jednostką w powiecie tatrzańskim.

W obecnym roku strażacy w dalszym ciągu planują udział w akcjach ratowniczych i likwidacji zagrożeń, a także pomoc w organizacji imprez państwowych, gminnych i kościelnych. Prowadzona będzie także akcja prewencyjna wśród starszych mieszkańców "Nie dla czadu".

Ubiegły rok OSP Kościelisko zakończyło niewielkim dochodem. Z dotacji krajowego systemu, gminy Kościelisko i składek członkowskich zakupione zostały umundurowanie i drobny sprzęt potrzebny w czasie akcji. W tym roku planowany jest zakup ciężkiego samochodu, którego bardzo w Kościelisku brakuje.

Jak wyjaśnia wójt gminy Bohdan Pitoń, obecnie zbierane są środki potrzebne na zakup samochodu. Jego koszt to ok. 1 miliona złotych. Gmina Kościelisko przeznaczyła na ten cel 250 tys. złotych. W chwili obecnej brakuje ok. 150 tysięcy, które wójt planuje pozyskać ze źródeł zewnętrznych.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.03.2015 12:44