Ratownicy nad Czorsztynem

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego wystartowały dyżury ratownicze nad Jeziorem Czorsztyńskim. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na jego obszarze czuwają ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Całodobowe dyżury pełnią dwie bazy ratownicze- R1 Niedzica Zamek i R2 Mizerna. Jezioro patrolują dwa zespoły wyjazdowe.
- Mamy nadzieję, że osoby wypoczywające również pomogą nam w utrzymaniu bezpieczeństwa. Pamiętajmy: pływajmy z głową! Nie samotnie, nie po alkoholu, najlepiej zawsze z jakąś pomocą- bojką, materacem. Zawsze powiadamiajmy kogoś z rodziny bądź znajomych dokąd się udajemy. A gdy widzimy jakieś dziwne, nietypowe zachowanie osoby znajdującej się w wodzie nie bójmy się powiadamiać o tym odpowiednich służb- ratowników czy policji wodnej. Bezpieczeństwo jest najważniejsze - podkreślają ratownicy.

Zabezpieczenie ratownicze wód jeziora jest finansowane przez gminy Łapsze Niżne, Czorsztyn, ZEW Niedzica oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

- Staramy się zapewnić maksimum bezpieczeństwa przy okrojonym budżecie. Po raz kolejny mogliśmy liczyć na pomoc ze strony Gminy Łapsze Niżne i ZEW Niedzica, otrzymamy środki z Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Czorsztyn, czekamy również na decyzję Gminy Nowy Targ. Ze swojej strony robimy wszystko, aby wypełnić założenia zaakceptowanego przez Włodarzy Planu Zabezpieczenia Jeziora. Uruchomiliśmy już drugą bazę ratowniczą oraz intensywniejsze patrole ratownicze. My z naszej części wywiązujemy się bez zarzutu - mówi prezes Marek Jasiński.

oprac. r/ źródło: WPR

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 21.07.2015 12:59