Tatrzański Bieg pod Górę - warunki pogodowe fatalne, ale wyniki - bardzo dobre

TATRY. Ok. 190 osób wzięło udział w biegu na Kasprowy Wierch. Najszybciej z kobiet trasę pokonała Martina Merkova ze Słowacji. Wśród mężczyzn zwyciężył Daniel Wosik. Wspaniale spisał się nowotarżanin - Maciej Mojżyszek.

Uczestnicy tatrzańskiego "Biegu Pod Górę" nie mieli łatwego zadania. Wysiłek dodatkowo potęgował padający deszcz i śnieg.

Martina Merkova na metę przybiegła z czasem 1.02,09,8. Druga na szczycie Kasprowego Wierchu była Izabela Zatorska z Krosna (1.03,13,5) a trzecie miejsce wywalczyła Ewa Dederko ze Złotego Potoku(1.06,44,8)

Wśród mężczyzn bieg wygrał Dawid Wosik z Ostrowii z czasem 53,32,2, drugie miejsce wywalczył Dariusz Żak z Krakowa (54,38,7) a trzeci był Tomasz Brzeski z Rytra (56,39,1)

W kategorii Juniorów zwyciężył Maciej Ciechelski z Harcerskiego Klubu Taternickiego, wśród Juniorek najlepsza była Katarzyna Buczyńska z KTN Tatra Team Zakopane. W tej kategorii drugie miejsce wywalczyła Anna Tybor, a trzecia była Karolina Riemen.

W kategorii Nestorów pierwsze miejsce zajął Jerzy Warszawski z Zielonej Góry, drugi był Słowak Jan Jurina, a trzecie miejsce z różnicą zaledwie 30 sekund zajął nowotarżanin Maciej Mojżyszek.

Wśród ratowników górskich najlepszy był Jakub Przystaś z GOPR/Sądecki KTJ, drugi był Jacek Zebracki z Podhalańskiej grupy GOPR, a brązowy medal zdobył Kuba Brzosko z TOPR.