Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych (zdjęcia)

NOWY TARG. Już po raz 69, a pierwszy raz poza Śląskiem, bo na Podhalu w Nowym Targu - rozpoczęły się dziś w Szkole Podstawowej nr 5, Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kanarków i Ptaków Egzotycznych.
- Znajdujemy się dziś w tym miejscu dzięki przychylności władz Miasta Nowego Targu i panu burmistrzowi, który objął patronat honorowy nad tą wystawą oraz dzięki współpracy z PZHKiPE na Słowacji. Na wystawie jest 34 wystawców z Polski i Słowacji, 510 kanarków, w 84 klasach wystawowych Międzynarodowej Federacji - mówi prezes PZHKiPE koło w Nowym Targu Paweł Mrugała.

- Po raz kolejny taka wystawa jest w „piątce", co wpisuje się niejako w tradycję. Macie okazje na miejscu przyjść, pooglądać, a być może niektórzy złapią bakcyla i rodzic wam kupi takiego ptaszka na wystawie i będzie to początek hodowli, w której będziecie dbać opiekować się i zajmować się tym skrzydlatym przyjacielem. A jest to wielka radość i obowiązek, bo sam jak byłem młody to zacząłem hodować. Później na studiach hodowlę zostawiłem rodzicom. Życzę wszystkim miłych wrażeń z oglądania - powiedział do zgromadzonych uczniów podczas otwarcia burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

- Od 5 lat w naszej szkole przy okazji wystawy są konkursy najpiękniejszych prac uczniów naszej szkoły, a nagrodą są ptaszki. Do tej pory w ręce poszło blisko 50 ptaszków z różnych wystaw. Być może w niedalekiej przyszłości wyrosną nam hodowcy – tłumaczył Krzysztof Kuranda dyrektor SP 5 w Nowym Targu.

Dzieci, których prace zostały wyróżnione - otrzymają nagrody w niedzielę.

Tekst i zdj. Szymon Pyzowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 27.11.2015 16:08