Stowarzyszenie Lepsza Przyszłość Nowego Targu zapowiada walkę ze smogiem i reagowanie na lokalne problemy

"Komitet Wyborczy Wyborców Na Rzecz Lepszej Przyszłości Nowego Targu przekształcił swoją formę działalności w stowarzyszenie pod nazwą "Lepsza Przyszłość Nowego Targu", które już zostało zarejestrowane" - czytamy w przesłanym naszej Redakcji komunikacie.
Z KRS wynika, iż prezesem zarządu jest Jolanta Bakalarz, wiceprezesami Aleksander Bukański i Jan Gabor. Ponadto w zarządzie stowarzyszenia są Dorota Chowaniec i Maria Sendrowicz, w komisji rewizyjnej Andrzej Podgórski, Tomasz Węglarczyk, Karol Lisiakiewicz.

W przesłanym nam oświadczeniu napisano:

"Podstawowymi celem pracy członków będzie nie tylko aktywne działanie na rzecz Miasta ale przede wszystkim stworzenie społecznej organizacji pracującej na rzecz jego zrównoważonego rozwoju. Celami priorytetowymi są:
- czyste i przyjazne Miasto,
- sprawny i bezpieczny transport,
- rozwój przedsiębiorczości i pozyskiwanie nowych miejsc pracy,
- działania na rzecz rozwoju kultury oraz tradycji rzemiosła.

Oprócz tego, iż Stowarzyszenie zostało powołane, to w ślad za tym poszły konkretne działania. W ostatnim czasie w ramach działań na rzecz poprawy jakości powietrza nawiązaliśmy współpracę z Ogólnopolską Organizacją Antysmogową. Wydaje się, że jednym z głównych problemów naszego Miasta jest jego zanieczyszczenie i istniejący smog. W ramach tego podjęliśmy również działanie zmierzające do uzyskania stałego monitoringu powietrza w Nowym Targu. Stacja monitoringu nie tylko zapewni stałą i rzetelną ocenę stanu jakości naszego powietrza, ale w konsekwencji wymusi działania na decydentach mające na celu osiągnięcie wymaganych standardów jakości powietrza wpływając tym samym na poprawę warunków życia mieszkańców oraz zwiększając atrakcyjność naszego Miasta.

W ramach aktywnych działań na rzecz rozwoju Miasta nasze Stowarzyszenie złożyło projekt do budżetu obywatelskiego 2016 "monitoring miejskiej hali lodowej". Projekt ten jest odpowiedzią na problem, jakim jest ograniczony dostęp osób spoza Nowego Targu na mecze hokejowe, co w konsekwencji skutkowało wydaną decyzją przez Rzecznika Praw Obywatelskich,o ograniczeniu swobód obywatelskich, poprzez wpuszczanie na mecze tylko naszych mieszkańców. Należy podkreślić, iż projekt ten to nie tylko wsparcie dla drużyny hokejowej. Znalezienie finansowania w budżecie obywatelskim na zwiększenie możliwości tej hali m.in. na organizację tzn. imprez masowych ma istotne znaczenie dla polityki promocyjnej naszego Miasta.

Kolejnym ważnym działaniem naszego Stowarzyszenia jest wsparcie drużyny hokejowej Tatry Ski Nowy Targ oraz MMKS Nowy Targ. Zaangażowanie i merytoryczną praca naszych członków pozwoliła stworzyć płaszczyznę kontaktów, dzięki której drużyna hokejowa rozwinęła współpracę biznesową, co przyczyniło się do pozyskania strategicznego sponsora jakim jest grupa kapitałowa „Tatry Ski”.

W najbliższym czasie w ramach Stowarzyszenia uruchomione zostaną również bezpłatne porady prawne (prawo pracy, cywilne, prawa pacjenta) oraz porady dotyczące dotacji unijnych na lata 2014-2020. Szczegółowe informacje na ten temat umieszczone zostaną na stronie internetowej stowarzyszenia adres.

Celem naszym jest też inicjowanie postaw obywatelskich. W związku z tym uruchomiliśmy skrzynką alarmową, na którą można wysyłać wszystkie sprawy poruszające naszych mieszkańców oraz zdjęcia. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców do przekazywania nam spraw, które nie tylko powinny ale nie mogą pozostać bez odpowiedzi czy interwencji. Wyślij - a my się tym zajmiemy. Adres skrzynki: skrzynka.alarmowa@gmail.com

Ponadto wszystkie osoby, którym zależy na lepszej przyszłości Nowego Targu serdecznie zapraszamy do współpracy. Kontakt oraz deklaracja członkowska dostępne są na stronie internetowej: www.lpnowytarg.pl.

Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku: https://www.facebook.com/kwwlpnt/".

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 04.12.2015 01:32