Zakopiański Program Ograniczania Niskiej Emisji

Mieszkańcy Zakopanego do końca marca mogą składać deklaracje zamiaru wymiany przestarzałych niskosprawnych pieców węglowych na niskoemisyjne źródła ogrzewania. Chodzi o podłączenie do sieci geotermalnej, gazowej, montaż kotłów olejowych, pomp ciepła, ogrzewania elektrycznego lub montaż wysokosprawnych kotłów klasy 5 na paliwo stałe.
W grudniu br. roku Rada Miasta Zakopane przyjęła do realizacji Plan Gospodarki Niskoemisyjnej na lata 2015 – 2020 (PGN). Dokument ten przewiduje ograniczenie poziomu zanieczyszczeń m. in. poprzez wymianę sposobu ogrzewania budynków opalanych paliwami stałymi na ogrzewanie niskoemisyjne".

Gmina Miasto Zakopane chce przystąpić do Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) i starać się o zewnętrzne wsparcie finansowe przewidziane w ramach tego projektu. Program przewiduje możliwość pozyskania środków finansowych w formie dotacji dla osób fizycznych na poziomie do 50% kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 6 - 8 tys. zł brutto w zależności od wybranego typu źródła ogrzewania.

Miastu potrzebna jest wiedza na temat ilości pieców, które zakopiańczycy chcą wymienić w okresie od 2016 r. do czerwca 2017 r. Dlatego burmistrz zwrócił się do mieszkańców z prośbą o złożenie stosownej informacji w Urzędzie Miasta lub przesłanie w wersji elektronicznej na adres e-mail: jsekula@zakopane.eu lub jschwenk@zakopane.eu.

Informację należy złożyć do końca marca br. Druk do złożenia informacji można pobrać w siedzibie Urzędu lub pobrać w wersji elektronicznej ze strony magistratu.

opr.s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 11.03.2016 13:10