Wicewojewoda Małopolski z wizytą w starej Szkole Podstawowej w Kluszkowcach

Wicewojewoda Piotr Ćwik wraz z posłanką Anną Paluch wizytowali szkołę w Kluszkowcach.
Władze Gminy Czorsztyn szukają dodatkowych źródeł pieniędzy na budowę szkoły podstawowej z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach. Inwestycja, ruszyła wiosną 2015 r. i wszystko wskazuje na to, że stan surowy zamknięty zostanie oddany już wiosną tego roku. Jednak w związku z brakiem naborów programów unijnych na budowę szkół, obecnie inwestycja realizowana jest w całości ze środków własnych Gminy Czorsztyn.

Budowa nowej szkoły jest konieczna ze względu na zły stan techniczny budynku, do którego aktualnie uczęszcza łącznie prawie 190 uczniów. Sale, w których uczą się dzieci są w opłakanym stanie, a drewniane stropy wzmocnione stalowymi słupami. Ponadto sale lekcyjne są ciasne i nie odpowiadają aktualnym standardom technicznym, jak również dalekie są od zaspokajania potrzeb dzieci uczęszczających do szkoły.

Piotr Ćwik II Wicewojewoda Małopolski wraz z Poseł na Sejm Anną Paluch odpowiedzieli na zaproszenie Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn i odwiedzili szkołę podstawową w Kluszkowcach. Delegacja Gminy Czorsztyn w składzie: Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Rafał Jandura Wicewójt Gminy Czorsztyn, Wojciech Bednarczyk, Stanisław Złydaszyk oraz Magdalena Bochniak radni Gminy Czorsztyn, Agnieszka Klag Przedstawiciel Stowarzyszenia Na Rzecz Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach „Szansa oraz Maria Mikołajczyk dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach oprowadziła gości po budynku szkoły pokazując wszelkie niedogodności a zarazem niebezpieczeństwa, które stwarzać może zły stan techniczny budynku.

Po oględzinach sal lekcyjnych poseł oraz wicewojewoda przyznali, że stan techniczny budynku jest zły i wyrazili wolę wsparcia wójta w dalszych staraniach na rzecz budowy nowej szkoły.

- Będziemy szukać wsparcia u wojewody, minister Edukacji Narodowej a także premier Beaty Szydło - zapowiada Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn. Władze Gminy Czorsztyn wciąż mają nadzieję, że na horyzoncie pojawią się nowe programy unijne w ramach, których gmina będzie mogła aplikować o środki na budowę nowej szkoły.

opr. Aneta Markus, zdj. Anna Borkowska Biuro Poselskie Anny Paluch

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 23.03.2016 12:09