Zakopiańczycy na otwarciu sezonu letniego w Sopocie

Delegacja władz Zakopanego z burmistrzem Leszkiem Dorulą na czele wzięła w weekend udział w oficjalnym otwarciu sezonu letniego w zaprzyjaźnionym ze stolicą Tatr nadmorskim mieście Sopocie.
Przed fontanną na Skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo burmistrz Zakopanego i prezydent Sopotu Jacek Karnowski wymienili deskę snowboardową na kitesurfingową.

Sopocian i turystów częstowano oscypkiem i ogórkami kiszonymi w solance, a wśród muzycznych hitów przypominających dawny klimat uzdrowiska zabrzmiała także piosenka „Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem”.

Zakopiańska delegacja, w której udział wzięli m.in. Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher wraz ze swoją zastępczynią Lidią Rosińską-Podleśny, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Gąsienica oraz radni Jacek Kalata i Jerzy Jędrysiak, miała okazję wymienić doświadczenia i zapoznać się z funkcjonowaniem jednostek kultury i instytucji takich jak Państwowa Galeria Sztuki, Sopoteka, Teatr BOTO, Opera Leśna i Muzeum Sopotu. Zaprezentowana została także ciekawa inicjatywa tzw. Domów Sąsiedzkich, które są miejscem integracji mieszkańców.

W Sopocie promując Zakopane gościły także Spotkania z Filmem Górskim, czyli jeden z największych festiwali filmów górskich w Polsce. 13 i 14 maja festiwalowe filmy można było oglądać w Sopotece, a projekcjom towarzyszyły dwa ciekawe spotkania z przyrodnikiem, znawcą Tatr i wieloletnim dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego drem Pawłem Skawińskim oraz z himalaistą, pierwszym zimowym zdobywcą ośmiotysięcznika Gasherbrum I Januszem Gołębiem.

Źródło: UM Zakopane

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 16.05.2016 13:36