"Jezus na Lodowisku" (zdjęcia)

NOWY TARG. Już po raz trzeci w Miejskiej Hali Lodowej zorganizowane zostało spotkanie modlitewne "Jezus na Lodowisku".
Na jeden dzień w roku MHL gromadzi wspólnotę chrześcijan, którzy pragną oddać uwielbienie Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie oraz obecnej na spotkaniu figurze Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Podczas trwającego kilkanaście godzin spotkania, uczestnicy mogli wysłuchać m. in. wykładu Ojca Augustyna Pelanowskiego i świadectwa Andrzeja Sowy – Koguta. W oddzielnym pomieszczeniu odbywała się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Chętni mogli skorzystać z modlitwy wstawienniczej oraz Sakramentu Pokuty.

Odbywał się również kiermasz książek religijnych, a najmłodsi mogli spędzić czas w specjalnej Strefie Malucha.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia była koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Rysia, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwę o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II - na Podhale, Światowe Dni Młodzieży oraz całą Polskę.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wraz z księżmi nowotarskich parafii i bp. Rysiem przeszli w procesji światła niosąc ze sobą czerwone i białe świece ulicami Miasta obok kościoła św. Katarzyny do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie przeszli przez Bramę Miłosierdzia. W procesji niesiono Matkę Bożą Ludźmierską oraz Najświętszy Sakrament.

O oprawę muzyczną spotkania zadbała Maria Krawczyk wraz z zespołem muzycznym, organizatorem spotkania była Parafia św. Katarzyny

Szymon Pyzowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.06.2016 17:51