Trial Country 2016

W ostatni weekend lipca w Nowym Targu obędą się VII i VIII Runda Mistrzostw Polski oraz VII i VIII Runda Pucharu Polskiego Związku Motorowego w trialu. Dyscyplina ta ma w Nowym Targu wielkie tradycje, a sama impreza nawiązuje do tradycji sławnego Rajdu Tatrzańskiego
Pierwszy Rajd Tatrzański odbył się w 1937 roku w Zakopanem. Od roku 1974 organizacje jego powierzono nowotarskiemu AMK Gorce a sama impreza przeniosła się nad Dunajec i w Gorce. Odcinki rajdu skracały się wraz z nowymi technikami jazdy i regulaminami które na pierwszym miejscu stawiały umiejętności zawodników pokonujących strome wąwozy i rwące górskie potoki. To wraz ze względami organizacyjnymi oraz ochroną natury sprawiło, że dziś zawodnicy jeżdżą przede wszystkim na specjalnie przygotowanych torach i wyznaczonych miejscach. Nie inaczej będzie też podczas Trial Country 2016 - odcinki jazdy obserwowanej będą znajdować się na torze przy ulicy Szaflarskiej.

Dla uciechy publiczności przygotowano jednak 3 odcinki jazdy obserwowanej w plenerze - zlokalizowane na brzegu Dunajca niedaleko nowotarskiego lotniska. Teren sąsiaduje z tarasem widokowym więc i na zawodników i na miasto Nowy Targ widok będzie doskonały.

Podobnie jak poprzednie edycje Trial Country 2016 to nie tylko sportowa rywalizacja. Zaplanowano koncert muzyki country, paradę zawodników i zaproszonych gości ulicami miasta Nowego Targu oraz różnego rodzaju motocyklowe pokazy.

Imprezę organizuje AMK Gorce Nowy Targ przy wsparciu Wydziału Kultury, Sportu i Promocji nowotarskiego ratusza. Patronat nad zawodami sprawuje Burmistrz Grzegorz Watycha.

wo/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.07.2016 15:14