Pokaz mody słowiańskiej

ZAKOPANE. Na Placu Niepodległości zaprezentowany został pokaz mody słowiańskiej, zorganizowany przez uczestników projektu "To, co nas łączy, a nie dzieli, czyli polsko-ukraińskie twórcze spotkania". Stroje uszyli sami, ręcznie - co zajęło im wiele godzin.
Na Podhalu gości 40 -osobowa grupa młodzieży z Polski i Ukrainy. Są to uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Józefa Wybickiego w Szczecinie oraz Szkoły Średniej nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie.

Podczas niedzielnego happeningu odbył się pokaz mody, podczas którego zaprezentowane zostały stroje słowiańskie uszyte przez uczestników projektu.

- Wydarzenie zostanie udokumentowane w postaci zdjęć i filmów. Fotorelacja z happeningu przedstawiona będzie na deptaku w Szczecinie 5 listopada br. Ponadto relacja z wydarzenia w Zakopanem zostanie zamieszczona w albumie przedstawiającym działania projektowe. Jednym z celów projektu jest również promocja miasta Zakopane jako przyjaznego współpracy polsko-ukraińskiej i wspierającego integrację osób niepełnosprawnych ruchowo - tłumaczy Kinga Maciaszczyk.

Pobyt na Podhalu to pierwsza część projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej, sfinansowanego przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Za kilka tygodni młodzi spotkają się we Lwowie, gdzie zaprezentują m. in. przedstawienia teatralne, których scenariusz powstał na bazie połączenia baśni polskich i ukraińskich.

s/ zdj. J. Słowik

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 23.10.2016 14:47