Miasto też postara się o kamerę termowizyjną

NOWY TARG. Informacja o tym, że gmina Nowy Targ postarała się o kamerę termowizyjną, dzięki której można będzie sprawdzić rozkład temperatury w poszczególnych częściach budynku wywołała pytanie, dlaczego Miasto takowej nie ma. - Będzie taka kamera - zapowiada burmistrz Watycha.
Podczas posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju pojawiła się sprawa kamery termowizyjnej. Przewodniczący Rady Miasta zaproponował, by wzorem Gminy Nowy Targ, także Miasto powinno dysponować sprzętem, dzięki któremu bezpłatnie badane byłyby domy mieszkańców. - Wielu nie zdaje sobie sprawy, że ucieka im ciepło przez rózne skosy, balkony, okna i że muszą więcej węgla palić, co w dobie mówienia o walce ze smogiem jest ważne. Można ludziom pokazać, którędy im to ciepło ucieka, że mogą tanim kosztem poprawić tę sytuację i mniej palić w piecach - argumentował Andrzej Rajski.

- Będzie taka kamera. Nie mogę powiedzieć, kiedy, ale będzie - zapewniał Grzegorz Watycha. - My mamy to zaplanowane, ale się tym w mediach nie chwalimy - dodał burmistrz.

Radny zasugerował szybkie działania, bo wkrótce będzie wiosna i sezon grzewczy się skończy.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 15.02.2017 21:00