Nowy Targ: brak prądu przeszkodą w uruchomieniu przejścia dla pieszych na dwupasmówce

Już kilka miesięcy temu zakończyła się budowa tzw. aktywnego przejścia dla pieszych z sygnalizacją ostrzegawczą na dwupasmówce w rejonie ul. Podtatrzańskiej w Nowym Targu. Ma ono pomagać w bezpiecznym przejściu przez zakopiankę. Ale do dziś nie zostało uruchomione.
Przejścia zostały wyposażone w sygnalizacje ostrzegawcze (światła żółte migające) z umieszczonymi nad jezdnią podświetlanymi znakami D-6, informującymi o przejściu dla pieszych. Są też doświetlone, żeby przejście było widoczne zarówno dla pieszych, jak i jadących zakopianką kierowców. Dlaczego wciąż nie działają?

- Do chwili obecnej wykonane zostały wszystkie prace budowlane - informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. - Natomiast termin uruchomienia sygnalizacji ostrzegawczej uzależniony jest od dostawcy energii elektrycznej – firmy TAURON. Harmonogram przyłączenia do sieci energetycznej przekazany nam przez TAURON wskazuje, że zostanie to przez tą firmę wykonane do 30 kwietnia 2018 r.

r/ zdjęcia Michał Adamowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.04.2017 12:05