Dom Nauczyciela przestanie straszyć

NOWY TARG. Stojący przy ul. Królowej Jadwigi czterokondygnacyjnym budynek Domu Nauczyciela przejdzie kompleksowy remont.
Na zlecenie nowotarskiego starostwa, wymieniony zostanie dach, budynek zostanie ocieplony, zyska nową elewację, zostanie w nim wymieniona kotłownia na gazową i cała stolarka okienno-drzwiowa. Po remoncie będzie wyglądał jak na obrazku powyżej.

Jak mówi starosta Krzysztof Faber, koszt prac szacowany jest na ok 1,2 mln zł. To, ile dokładnie będzie kosztowała przebudowa budynku, okaże się, gdy starostwo rozstrzygnie przetarg na wykonawcę prac. Ponad 400 tys. zł powiat pozyskał na ten cel ze środków Unii Europejskiej.Roboty mają potrwać kilka miesięcy i zakończyć się przed najbliższą zimą.Przebudowa ma na celu dostosowanie budynku do aktualnych wymagań i przepisów przeciwpożarowych i dostępności dla osób niepełnosprawnych. Funkcja i gabaryty zewnętrzne budynku nie ulegają zmianie. Budynek pełni funkcje użyteczności publicznej – mieszczą się tu biura i siedziby m.in. biblioteki, Związku Nauczycielstwa Polskiego czy Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.07.2017 09:56