Namiot wypożyczony - festiwal może się odbyć

Zakopiańskie Centrum Kultury sfinalizowało sprawę wynajmu namiotu, w którym odbywać się będzie 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (17 - 25 sierpnia).
Namiot wypożyczono z firmy KONTENT z Grodziska Mazowieckiego. - Pozyskaliśmy wyjątkowy namiot festiwalowy - informuje ZCK. - Namiot festiwalowy, który w tym roku stanie na Górnej Równi Krupowej spełnia wszystkie wymagania sformułowane na etapie postępowania, w tym roku była to procedura zamówienia na usługi społeczne. Procedura trwa dłużej, ale dzięki niej spełnione zostały nasze oczekiwania techniczne i finansowe. Namiot gwarantuje najwyższą jakość odbywających się w jego wnętrzu prezentacji artystycznych, zapewniając komfort artystom i widzom. W celu podniesienia bezpieczeństwa dochowane są również wszystkie standardy dotyczące niepalności i obliczeń konstrukcyjnych.

W sierpniu już po raz 49. pod Giewontem spotkają się góralskie zespoły z całego świata oraz znawcy i miłośnicy folkloru. Piękne stroje, muzyka i taniec, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych z pewnością jak co roku zachwycą festiwalową publiczność i wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami.

W tegorocznym konkursie udział weźmie 15 zespołów zagranicznych z trzech kontynentów oraz zespoły z Polski, które rywalizować będą o statuetkę „Złotej Ciupagi”. To właśnie dzięki wyjątkowej formule konkursowej, festiwal uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych festiwali folklorystycznych.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 15.07.2017 15:28