Ekologiczny Dzień w MPEC (zdjęcia)

NOWY TARG. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprosiło dziś dzieci na kilkugodzinne spotkanie. W festynie pod hasłem "Ekologiczny Dzień MPEC" wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz najmłodsi hokeiści z MMKS Podhale Nowy Targ.
Zabawa połączona była z edukacją i swego rodzaju przygodą. O ile wykład na temat "Jak produkuje się ciepło" mógł być nieco za trudny dla kilkulatków, to już zwiedzanie zakładu ciepłowniczego przy ul. Szaflarskiej sprowokowało żywe reakcje dzieci.

Wyposażeni w kaski i kamizelki ochronne młodzi goście MPEC-u zwiedzili zakład od podszewki. Ciekawe było zarówno ładowanie węgla na podajnik, oglądanie potężnych kotłów (tu padały rzeczowe pytania o cenę takiego kotła - sic!), jak i podglądanie widoku z drona unoszącego się nad zakładem. Dzieci zasadziły też młode drzewa iglaste obok zakładu.Podsumowaniem dnia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego ph. "Świat zadymiony ma same złe strony". - Na konkurs napłynęło 40 prac, wykonanych przez dzieci ze SP nr 2 - szkoły, którą ogrzewamy - precyzuje prezes MPEC Grzegorz Ratter. Zwracają się do dzieci mówił: - Zaprosiliśmy was, żebyście poznali zakład, dowiedzieli się - skąd się bierze ciepło, co trzeba zrobić, by się nie dusić zimą, gdy idziecie na Rynek na ślizgawkę.Z dziećmi rozmawiał także burmistrz Nowego Targu. - Macie dużą misję do spełnienia - mówił Grzegorz Watycha. - Tym, co dzisiaj zobaczycie musicie się podzielić z koleżankami i kolegami, ale także ze starszymi, żeby zmienili oni pewne złe nawyki. Takie akcje edukacyjne służą też temu, by zachęcić mieszkańców do przyłączenia się do sieci miejskiej - podsumował burmistrz.Burmistrz Grzegorz Watycha wraz z ekodoradcą - Sylwestrem Magierą zaprezentował projekt tablicy z informacjami o jakości powietrza w danym dniu. Stan powietrza opisywany jest nie tylko słownie, ale i za pomocą ikonek. Takie tablice mają pojawić się w każdej szkole.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 15.09.2017 15:21