Mieszkańcy skarżą się na chłód w blokach, a strażacy grzęzną w błocie (zdjęcia)

Dziś, najpóźniej jutro, według zapowiedzi Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Targu, mają być ciepłe kaloryfery we wszystkich blokach Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Mimo chłodnego okresu, od paru dni w części bloków przy ulicy Sikorskiego kaloryfery są zimne. Mieszkańcy narzekają, że w mieszkaniach jest chłodno, temperatura w ciągu dnia utrzymuje się na poziome nie wyższym niż 18°C.

Jak się okazuje, powodem jest wymiana sieci ciepłowniczej doprowadzającej energię cieplną do bloków. Niestety, roboty przeciągnęły się. "Opóźnienie zostało spowodowane głównie koniecznością zwiększenia zakresu modernizowanej sieci ciepłowniczej. Wykonywane prace są niezbędne ze względu na zwiększenie pewności dostaw ciepła w okresie zimowym. Dodatkowo jest wykonywany nowy rurociąg ciepłowniczy w kierunku os. Polana Szaflarska. Podłączenie nowych odbiorców ciepła już w rozpoczynającym się sezonie ciepłowniczym pozwoli na zmniejszenie oferowanych przez MPEC cen ciepła dla Państwa" - informuje w komunikacie MPEC.

Ciepło ma popłynąć jeszcze dziś, po zakończeniu niezbędnych prób ciśnieniowych rurociągów ciepłowniczych. Takie zapewnienie usłyszeli pracownicy Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Mieszkańcy apelują też do MPEC-u, żeby lepiej informował o prowadzonych pracach. Droga osiedlowa, wskutek wykopów, jest nieprzejezdna. Nie ma jednak o tym żadnej informacji na wjeździe. Z tego też powodu przykra niespodzianka spotkała dziś strażaków, którzy wezwani do zgłoszenia musieli wycofywać się sprzed wykopu i ugrzęźli w miękkim trawniku.

r/ zdjęcia Michał Adamowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 21.09.2017 13:20