W te wakacje Polacy chętniej wybierają góry niż morze. Wszystko przez sinice

Polacy zmienili swoje preferencje wakacyjne przez zakwit sinic nad Bałtykiem. Po informacjach o tym, że nad morzem nie można się kąpać, Polacy na miejsce wypoczynku chętniej wybierają Mazury i Zakopane.
- Choć w pierwszej połowie lipca preferencje Polaków były skierowane na Gdańsk (9,6% wszystkich zapytań do obiektów noclegowych), to w drugiej połowie znajdziemy go dopiero na czwartym miejscu (7,65%). Dlaczego? Przestawiliśmy się znad morza w góry bądź na Mazury. Planując wakacje po ogłoszeniu informacji o zakwicie sinic, najczęściej wybieramy Zakopane (8,12% wszystkich zapytań o nocleg). Natomiast największą (8-krotną) dynamiką wzrostu zainteresowania charakteryzują się Mikołajki - informuje portal noclegowo.pl.

Zakwit sinic nad Polskim morzem wywołał spore zamieszanie wśród turystów. Są jednak miejscowości, które pomimo zakwitu sinic, nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Łeba, Władysławowo, czy Kołobrzeg nie tylko nie tracą, ale i zyskują na popularności. Zapewne jest to wynik dużej ilości atrakcji i wydarzeń, jakie oferują te miasta swoim turystom, co sprawia, że nie muszą oni spędzać wakacji wyłącznie na plaży.

Źródło: noclegowo.pl, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.08.2018 14:21