Niezwykły ogród państwa Czubernatów z ul. Kasprowicza

NOWY TARG. Sposób w jaki państwo Małgorzata i Stanisław Czubernatowie z ul. Kasprowicza urządzili swój niewielki ogródek przydomowy, co roku wzbudza podziw członków komisji konkursu na najpiękniejszy ogród w Nowym Targu.

Miejsca do zagospodarowania tu niewiele, jednak gospodarze wykorzystali niemal każdy centymetr ogrodu, żeby urządzić tu sobie swój mały, przytulny azyl.

Wzdłuż chodnika prowadzącego do domu z jednej strony ciągnie się bajecznie kolorowy pas kwiatów, po drugiej trawniczek z kulistymi drzewami. Tuż pod oknami drewniana ławeczka i oczko wodne, urządzone w wyjątkowo oryginalny sposób. Na środku oczka, w którym pływają ryby, stoi zamek warowny z mostem łączącym brzeg z budowlą, po którym pędzi kareta wioząca niewiastę. Zamku strzegą żołnierze oraz rycerz na koniu. Dalej, po drugiej stronie oczka, skalna kaskada, na niej rozdzierające paszcze dinozaury. Z tyłu kolejne oczko z pociągiem pędzącym przez łukowaty most.

Kolejne atrakcje czekają w ogrodzie po drugiej stronie domu. Niewielki ogródek z równo przyciętym trawnikiem, kamieniste, wąskie alejki i zadaszony, skryty pod kasztanem grill z ławkami i starymi sprzętami tworzą uroczy zakątek w którym popołudnie spędzone z rodziną i znajomymi, pozostawia miłe wspomnienie.

ryb/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 28.06.2007 12:59