Nowi policjanci trafią na Podhale

W siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów szeregi małopolskiej policji.
Łącznie przysięgę złożyło 112 nowych funkcjonariuszy. Część z nich trafi na Podhale. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami sześciomiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 43 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji a 11 Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią m.in. Oddział Prewencji Policji. Zasilone zostaną także szeregi komend miejskich, powiatowych oraz komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 6 nowych policjantów trafi do KPP Chrzanów. Do komend powiatowych Policji w Oświęcimiu, Olkuszu oraz Myślenicach przydzielonych zostanie po 5 policjantów. Komendy Powiatowe w Brzesku i Nowym Targu zyskają po 4 młodych adeptów sztuki policyjnej, natomiast Komendy w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej po 3 policjantów . Do Komendy Powiatowej w Miechowie, Zakopanem, Dąbrowie Tarnowskiej i Limanowej trafi natomiast po dwóch funkcjonariuszy.

Źródło: KWP w Krakowie, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 11.01.2019 13:02