Nowotarski szpital nagrodzony za leczenie udarów mózgu (zdjęcia)

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu otrzymał Złotą Nagrodę Europejskiej Organizacji Udaru Mózgu.
Nagroda przyznawana jest szpitalom spełniającym najwyższe standardy w leczeniu udaru mózgu. Otrzymują ją placówki, w których m.in. połowa pacjentów ma wdrożone leczenie od momentu przestąpienia progu szpitala, a ok. 10% ma podanie leczenie od 45 minut od wejścia do szpitala. Nagroda przyznawana jest za szybkość reakcji i krótki czas oczekiwania na leczenie.

Wyróżnienie odebrała lek. Iwona Sinkiewicz, kierownik oddziału nieurologicznego z pododdziałem leczenia udarów. - Bardzo się cieszymy z tej nagrody, bo leczymy tak pacjentów od 2010 roku, w rejestrze jesteśmy od 2017 roku i na podstawie statystyk udało nam się taką nagrodę otrzymać - powiedziała.

- Ja się szczególnie cieszę z tej nagrody, bo to pokazuje wysoką jakość oddziału ze znakomitym zarządzeniem, dobry skład lekarski, dobrą współpracę, ale wpływ na to ma także cały ciąg zdarzeń, od podjęcia pacjenta, szybkiej diagnozy, przekazania na szpitalny oddział ratunkowy, szybka diagnostyka i właściwe postępowanie z pacjentem. To wszystko jest niezwykle ważne, żeby uratować pacjenta - mówił podczas uroczystości dyrektor szpitala Marek Wierzba.

Nowotarski szpital ma średnio 500 pacjentów udarowych rocznie.

r/ zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.02.2019 13:38