285 zawodników na starcie Turbacz Winter Trail 2019

Turbacz Winter Trail 2019 przeszedł do historii. Tradycyjnie w drugi weekend lutego fani górskiego biegania zgromadzili się przed GOPR'ówką koło Długiej Polany.
Trasa to był prawdziwy gorczański klasyk o długości 17 km. Najpierw szlakiem żółtym przez Hereściak na Wisielkówkę, dalej dookoła Turbacza prosto pod schronisko gdzie czekał punkt żywieniowy. Prócz gorącej herbaty od Teekanne zawodnicy mieli do dyspozycji owoce i słodycze. Po uzupełnieniu kalorii zawodnikom pozostawał długi zbieg do doliny Małego Kowańca skąd przez Czarnotówkę wzdłuż stoku Długa Polana prosto na metę.

Zwycięzcą szóstej edycji jak przed rokiem został Piotr Biernawski, który wbiegł na metę z czasem 1:20:59. Drugi miejsce zajął Piotr Borowicz (1:22:10). Podium dopełnił Tomasz Gawroński (1:23:19).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Martyna Adamczyk, której pokonanie 17 km zajęło 1 godzinę, 32 minut i 31 sekund. Druga była Katarzyna Wilk (1:38:51), a trzecia Mejka Małgorzata (1:40:30).

Zawodnicy potwierdzali, że trasa w tym roku była wymagająca, lecz sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły ukończyć trasę wszystkim zawodnikom. Najlepsi biegacze słabsze niż w zeszłym roku wyniki tłumaczyli występującym na trasie naprzemian lodem z kopnym śniegiem.

Organizatorami tegorocznej edycji byli burmistrz miasta Nowy Targ, Gmina Nowy Targ oraz Stowarzyszenie Biegam po Górach. Na każdego uczestnika tegorocznej edycji czekał atrakcyjny pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. W tym roku dzięki termom Gorący Potok zawodnicy w pakiecie znaleźli darmowy wstęp do strefy basenowej.