Policjanci badali spaliny

Policjanci z Komendy Powiatowej w Nowym Targu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Smog". Przez całą środę zatrzymywali samochody i kontrowali emisję spalin oraz ich stan techniczny. Dla niektórych spotkanie z policjantami zakończyło się odebraniem dowodu rejestracyjnego.
- Celem działań było eliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Funkcjonariusze skontrolowali 77 pojazdów, przeprowadzili 21 pomiarów analizatorem spalin i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne - podsumowuje asp. szt. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W działania włączyli się również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku. Podczas kontroli na terenie Pienin każdorazowo sprawdzany był stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy i policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku na terenie miejscowości Szczawnica i Krościenko łącznie zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i nieprawidłowości w zakresie emisji spalin oraz ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

Takie same kontrole prowadzili również policjanci z Zakopanego (na zdjęciu).

oprac. r/ KPP Nowy Targ

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 28.02.2019 14:01