Dawid Kubacki: "Cieszę się, że cieszycie się moimi i moich kolegów sukcesami"

NOWY TARG. Gościem na dzisiejszej sesji Rady Miasta był Dawid Kubacki. Mistrz Świata w skokach narciarskich przyjmował gratulacje oraz wyrazy uznania za swoje ostatnie dokonania sportowe.
- Dziękuję za to przyjęcie i za upominek. Jak tak dalej pójdzie, to wykupię lotnisko - żartował Dawid Kubacki, przyjmując z rąk burmistrza Grzegorza Watychy gratulacje wraz z kolejnym voucherem na lot szybowcem.

- Mam y Mistrza Świata z Nowego Targu i to jest niesamowita rzecz. To ogromna promocja dla naszego miasta. W zeszłej kadencji, jak gratulowałem Dawidowi zdobycia medalu olimpijskiego, nie przypuszczałem, że niedługo przyjdzie mi w imieniu Klubu Olimpijczyków gratulować mu tytułu mistrzowskiego! - mówił Gabriel Samolej. Zwracając się do skoczka, dodał: - Życzę, żebyś zdobywał takich medali bardzo dużo i jak najdłużej skakał.

"Siły i sukcesów" życzyła mistrzowi w imieniu radnych Katarzyna Wójcik, przewodnicząca miejskiej komisji sportu.

Niespodzianką dla wszystkich obecnych na sesji było pokazanie fragmentu relacji telewizyjnej sobotniego konkursu skoków w Seefeld.

- Dziękuję za to przyjęcie. Cieszę się, że chcieliście się mnie przyjąć i się ze mną spotkać. Że cieszycie się moimi i moich kolegów sukcesami. To ważne, że są ludzie, którzy czerpią emocje z konkursów. Za to wam dziękuje i liczę, że w przyszłych konkursach nadal będziecie trzymali kciuki i dmuchali w telewizory - mówił Dawid Kubacki

Zapytany o plany na koniec sezonu, odpowiedział: - Sezon się nie skończył. Dla nas, cały czas jest ważna praca nad sobą. Przed nami jeszcze kilka konkursów, więc skupiamy się na swojej pracy, bo tylko dzięki temu można potem cieszyć się z sukcesów. Wiem, że to brzmi tak, jak mówimy w każdym wywiadzie, ale taka jest prawda.

Mistrz Świata długo odbierał gratulacje od poszczególnych radnych i cierpliwie pozował do wspólnych zdjęć.

s/ zdj. Szymon Pyzowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 04.03.2019 18:53