Umowa na przebudowę Średnich Krokwi podpisana

Z pięciu nowoczesnych skoczni narciarskich będzie składał się kompleks Średnich Krokwi Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, którego budowa ruszy już tej wiosny.
W poniedziałek umowę na realizację inwestycji podpisał dyrektor Ośrodka Sebastian Danikiewicz wraz z przedstawicielami firmy Wolski. Zakłada ona przebudowę istniejących skoczni K-15, K-35, K-65 i K-85 oraz budowę nowej K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powstanie również nowa kolej linowa służąca na potrzeby kompleksu. Koszt całości zadania przekroczy 44 mln zł.

Realizacja jednej z największych inwestycji w historii Centralnego Ośrodka Sportu jest możliwa dzięki przeznaczeniu znacznych środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – To kluczowe wsparcie potwierdza, że inwestycja bez wątpienia zalicza się do tych o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu. Zakopane będzie mogło poszczycić się jednym z najnowocześniejszych kompleksów na świecie, który może w istotny sposób przyczynić się do rozwoju skoków narciarskich w Polsce – mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz.Warto dodać, że inwestycja ta dopełni infrastrukturę pod kątem skoków narciarskich. Zakopiański COS dysponuje również w pobliżu przebudowaną w 2017 roku do rozmiaru HS-140 skocznią Wielka Krokiew.Źródło: COS Zakopane, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 05.03.2019 10:03