Po powstaniu obwodnicy na światłach przy ul. Waksmundzkiej tworzą się korki

NOWY TARG. Po otwarciu kolejnego odcinka wschodniej obwodnicy miasta przez os. Bereki i wybudowaniu ronda na Al. Tysiąclecia, zwiększył się ruch samochodowy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulic Waksmundzkiej i Legionów Piłsudskiego (przy moście).
Radny powiatowy Adam Jurek przekonuje, że trzeba w związku z tym zmienić organizację świateł na ul. Waksmundzkiej. - Przez znaczny wzrost liczby pojazdów dojeżdżających do skrzyżowania od strony os. Bereki, znacząco utrudniony jest skręt od ul. Legionów Piłsudskiego (w stronę mostu na Białym Dunajcu) i zajmuje więcej czasu, przez co tworzą się korki - podkreśla i przekonuje, że konieczna jest zmiana organizacji świateł na tym skrzyżowaniu tak, aby przejazd był bardziej płynny.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu dostrzega problem. Dyrektor Tomasz Moskalik potwierdza, że po oddaniu do użytku nowej obwodnicy zmieni się układ komunikacyjny w tej części miasta. - W celu wprowadzenia nowego programu sygnalizacji świetlnej konieczne jest przeprowadzenie pomiarów natężenia ruchu. Po ich analizie zostaną wprowadzone ewentualne zmiany. PZD podjął już działania zmierzające do wykonania tych prac - dodał Moskalik.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.03.2019 15:31