Tylko jedna szkoła w Szczawnicy nie będzie strajkować

W poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk nauczycieli. W Szczawnicy nie będzie strajkować tylko Szkoła Podstawowa nr 2.
Przypomnijmy, związki zawodowe nie doszły do porozumienia z rządem w sprawie podwyżek płac. Wszystko wskazuje na to, że strajk rozpocznie się już w poniedziałek i będzie trwał do odwołania.

– Sytuacja w oświacie ostatnio jest napięta, dlatego chciałbym zapytać, jak sprawy wyglądają w Szczawnicy? Zbliżamy się do egzaminów. Prosiłbym o informacje: czy nauczyciele będą strajkować, czy egzaminy są zagrożone? – pytał na ostatniej sesji rady Miejskiej w Szczawnicy radny Henryk Węglarz.

– Z tego, co mi wiadomo, to ze szczawnickich szkół i przedszkoli strajkować nie będzie Szkoła Podstawowa nr 2. Mam informację przekazaną, że pomimo strajkowania, opieka nad dziećmi będzie sprawowana. Jeżeli chodzi o egzaminy, to, jeżeli zajdzie taka potrzeba, będziemy posiłkować się nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 2 – odpowiedział burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Na ostatniej sesji obecni byli dyrektorzy szczawnickich szkół. Przypomnieli, że Związek Nauczycielstwa Polskiego organizował referendum, w którym nauczyciele z większości szczawnickich szkół poparli akcję protestacyjną.

– Mam cichą nadzieję, że wszędzie egzaminy się odbędą, bo chodzi o dobro dzieci i ich rodziców. Wiadomo, że kartą przetargową nie może być dziecko. Nasi nauczyciele będą zasilać komisje. Jeżeli dojdzie do ostrego strajku, to będą problemy z wymianą kadry do obsady komisji egzaminacyjnych – skomentowała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Anna Szczepaniak.

ao/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 06.04.2019 13:09