Ponowny przetarg na budowę Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem

Urząd Miasta w Zakopanem ponownie ogłosił przetarg na budowę Centrum Komunikacyjnego. Przedostatni został unieważniony, bo obie oferty na jego budowę były za drogie. Jedna o 7, a druga o 14 milionów złotych przewyższała budżet, jaki miasto zabezpieczyło na tę inwestycję. W ostatnim było podobnie.
Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu zaoferowało, że wybuduje centrum za niespełna 4,1 mln zł, a Mirbud ze Skierniewiec za prawie 47 mln zł. Tymczasem UM w Zakopanem ogłosił, że ma nieco ponad 33 mln zł na tę inwestycję. W tej sytuacji przetarg unieważniono i ogłoszono nowy. W kolejnym zgłosiło się tylko PPD-M i podtrzymało cenę. Znowu więc unieważniono przetarg i ogłoszono ponowny. Miasto liczy, że tym razem oferty będą jednak bardziej korzystne.

Inwestycja obejmie przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego z wyłączeniem istniejących budynków dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej. Powstanie parking typu Park&
Ride, budynek usługowy, brama wejściowa na perony wraz ze strefą wejścia na perony od strony Ronda Armii Krajowej,

W ramach prac prowadzone będą również roboty drogowe. Zakres robót obejmuje przebudowę fragmentu ul. Smrekowej w zakresie umożliwiającym dojazd do nowo tworzonego parkingu, budowę parkingu Bike& Ride, przebudowę i rozbudowę fragmentu ul. Szymony, a także przebudowę i rozbudowę Ronda Armii Krajowej.

Dodajmy, iż w połowie zeszłego roku ruszyła już przebudowa zabytkowego dworca PKP, który wejdzie w skład powstającego centrum komunikacyjnego. Koszt inwestycji to 16 mln złotych, a budynki mają zostać oddane do użytku z końcem tego roku.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 16.04.2019 10:20