Polacy wybierają majówkę w Zakopanem

Najpopularniejsze kierunki tegorocznej majówki to Zakopane, Gdańsk i Kołobrzeg – informuje portal noclegowo.pl.
Tak wynika z danych pochodzących z największej polskiej wyszukiwarki obiektów noclegowych. Choć majówka już blisko, to w większości miejscowości turystycznych można jeszcze znaleźć wolne miejsca.

Choć najwięcej osób szuka noclegu właśnie w Zakopanem (19,45%), to preferencje turystów są głównie kierowane na miejscowości nadmorskie takie jak Gdańsk (14,21%) czy Sopot (8,8%). W dalszej części zestawienia znajdziemy również Karpacz (5,9%), Kołobrzeg (4,9%) czy Świnoujście.

- Preferencje majówkowe Polaków nie ulegają szczególnym zmianom na przestrzeni ostatnich lat. Jak co roku, najwięcej zapytań rezerwacyjnych kierowanych jest do obiektów noclegowych z Zakopanego. Największy wzrost zainteresowania odnotowaliśmy w tym roku dla Międzyzdrojów” - komentuje Mateusz Goliat, ekspert Noclegowo.pl

Najdrożej spędzimy majówkę w dużych miastach. Średnie ceny za nocleg w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu to 120-130 zł. Bardzo podobnie zapłacimy w Sopocie - 124 zł. W najpopularniejszym Zakopanem jest to ok. 73 zł za osobę.

- Jeżeli chcemy ograniczyć koszty wypoczynku, to najlepiej zarezerwować wyjazd w mniejszych miejscowościach. Konkurencyjne ceny znajdziemy w Białym Dunajcu, Wadowicach, Ustrzykach Dolnych, Niedzicy czy Dźwirzynie. W tych miejscach koszt noclegu wynosi ok. 50 zł za osobę - wyjaśnia Mateusz Goliat.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.04.2019 09:54