Koncert Wielkanocny nowotarskich chórzystów (zdjęcia)

NOWY TARG. W Poniedziałek Wielkanocny Chór Gorce wystąpił w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej. Koncert był - według zapowiedzi - pierwszym z cyklu występów wielkanocnych.
Koncert przygotowany został przez Joannę Szczerbę, z pomocą Doroty Żmudy. Chórem dyrygowała Joanna Szczerba.

Zwykle Miejski Nauczycielski Chór Gorce śpiewał w czasie Triduum Paschalnego w jednej z nowotarskich parafii. Tym razem padł pomysł zaprezentowania w formie samodzielnego koncertu, pieśni sakralnych wykonywanych w okresie wielkanocnym. Gorce śpiewały w czasie mszy świętej o godz 11.prezentując między innymi fragmenty Mszy Góralskiej Tadeusza Maklakiewicza oraz Nieszporów Maryjnych Janusza Korczaka. Na organach akompaniowała siostra dyrygentki - Agnieszka Szczerba.

Po mszy, w czasie koncertu Gorce śpiewały radosne pieśni sakralne, których słuchała i które oklaskiwała liczna publiczność. Po brawurowo wykonanym na zakończenie Laudate Dominum Chór Gorce dostał owację na stojąco. W połowie koncertu został odczytany fragment Orędzia Wielkanocnego "Urbi et orbi" Jana Pawła II z 1979 roku.

Gościnność księdza Henryka Paśko, proboszcza parafii św.Jadwigi Królowej i wspaniały śpiew chóru Gorce złożyły się na ten świetny pierwszy koncert wielkanocny.

hp, s/ zdj. Michał Adamowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.04.2019 13:14