Inwestycje w nowotarskim MZK

NOWY TARG. Ogłoszony został przetarg na remont nawierzchni placu manewrowego przy Miejskim Zakładzie Komunikacji. Firma przygotowuje się także do przetargu na zakup dwóch mini-autobusów.
Planowana inwestycja zakłada opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę placu zajezdni autobusowej z odwodnieniem. Wymieniona zostanie nawierzchnia bitumiczna placu o powierzchni ok. 4 550 m2, w tym istniejącego placu o powierzchni ok. 4 120 m2 oraz rozbudowa placu o dodatkową powierzchnię - ok. 430 m2. Powstaną też miejsca postojowe dla 30 autobusów.

Kolejne prace obejmą przebudowę kanalizacji odwodnienia placu z wpięciem do istniejącej kanalizacji miejskiej, wymianę ogrodzenia panelowego z bramą wjazdową na plac zajezdni na długości ok. 215 m, przebudowę i rozbudowę oświetlenia zewnętrznego placu zajezdni - ok. 16 słupów, rozbudowę sieci i montaż monitoringu wizyjnego z podłączeniem do sieci istniejącej (8 szt kamer), rozbiórkę budynku magazynu olejowego. Teren zajezdni obejmie wysoki na dwa metry płot.


Prace mają rozpocząć się w terminie do 7 miesięcy od daty podpisania umowy, dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 czerwca 2020 r., a zakończenie robót budowlanych do połowy sierpnia 2020 r.

Zadanie wykonane będzie w ramach projektu pn. "Kompleksowa Integracja systemu nisko-emisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ i Szaflary". Projekt współfinansowany jest przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020.


Firma przygotowuje się także do przetargu na zakup dwóch mini-autobusów. W tej chwili MZK dysponuje 18 pojazdami - to 13 dużych autobusów i 5 małych. Tabor ma się powiększyć o dwa dodatkowe małe pojazdy.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.04.2019 14:26