Stanisław Aniołkowski triumfuje w orawskim etapie KWK (zdjęcia)

Stanisław Aniołkowski (CCC Development) wygrał w orawskiej Jabłonce 3. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Liderem klasyfikacji generalnej pamięci Wacława Felczaka pozostał Holender Marijn van der Berg (Metex-TKH).
W piątkowe popołudnie peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów zawitał na Rynek w Oświęcimiu, skąd wystartował na 111-kilometrową trasę do Jabłonki. Pogoda nie rozpieszczała – było mokro, zimno i wietrznie – zatem krótki dystans dla zawodników był sporą zaletą. W drodze na Orawę na kolarzy czekała jedna lotna premia LOTTO w Makowie Podhalańskim (61km) oraz trzy górskie premie Małopolska: w Łękawicy (45km), Grzechyni (73km) oraz na Przełęczy Krowiarki (91km).

Po kilku kilometrach na prowadzenie wysunęła się 10-osobowa grupa, która stopniowo zaczęła zyskiwać przewagę nad resztą stawki.

Do odjazdu załapali się tym razem: Bartosz Rudyk (Reprezentacja Polski), Tomas Barta (Reprezentacja Czech), Valentin Gotzinger (Reprezentacja Austrii), Poul Rudolph (Reprezentacja Niemiec), Florian Gamper (Tirol KTM), Stanisław Aniołkowski (CCC Development), David Dekker i Tim Marsman (Metec-TKH), Adam Kuś (Hurom BDC Development) oraz Samuele Zambelli (Team Iseo Serrature Rime Carnovali).

Zziębniętym i przemoczonym zawodnikom mocno w kość dał na koniec ostatni z podjazdów, wiodący pod Przełęcz Krowiarki. Ostatecznie o kolejności na mecie zadecydował finisz z prowadzącej, około 30-osobowej grupy. Najszybszy na kresce okazał się Stanisław Aniołkowski (CCC Development), wyprzedzając Nicolę Venchiaruttiego (Cyclingteam Friuli ASD) oraz Stefana Kolba (Reprezentacja Austrii).

Karpacki Wyścig Kurierów 2019 – 3. etap: Oświęcim – Jabłonka, 111,2 km
Zwycięzca etapu: Stanisław Aniołkowski (CCC Development)
Lider klasyfikacji generalnej pamięci Wacława Felczaka: Marijn van der Berg (Metec-TKH)
Lider klasyfikacji punktowej Gaz-System: Nicolas Dalla Valle (Triol KTM)
Lider klasyfikacji sprinterskiej LOTTO: Tomas Barta (Reprezentacja Czech)
Lider klasyfikacji górskiej Małopolska: Gijs Leemreize (Sensa-KvK)
Lider klasyfikacji awansujących Eustream: Jaka Primozic (Cycling Team Kranji)
Lider klasyfikacji zawodników 19-20 lat Nitrogenmuvek: Marijn van der Berg (Metec-TKH)
Lider klasyfikacji drużynowej Visegrad Fund: Cyclignteam Friuli ASD

źródło: carpathianrace.eu, opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.05.2019 20:41