Opłata targowa w Mieście znów obowiązuje

NOWY TARG. Podjęta pod koniec kwietnia uchwała w sprawie stawki opłaty targowej - weszła w życie. Dodajmy - ponownie weszła w życie, bowiem mimo zaskarżenia przez kupców wysokości stawki - została ona na poziomie jaki wskazali radni.
Uchwała Rady Miasta podjęta w grudniu 2017 r. między innymi podnosiła stawkę opłaty targowej obowiązującą na placu handlowym przy ul. Targowej - z 50 groszy do 1 zł za metr kwadratowy powierzchni stoiska. Stawki obowiązywały od marca br. 2018 roku, ale grupa kupców zaprotestowała przeciwko tej uchwale 0 kierując sprawę do sądu.

W ub. roku Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecydował o uchyleniu fragmentu uchwały Rady Miasta. Samorząd odwołał się od tej decyzji, składając skargę kasacyjną, która została oddalona przez NSA. Wobec prawomocnej decyzji sądu - radnym nie pozostało nic innego jak podjęcie nowej uchwały, która uwzględniałaby zastrzeżenia sądu. Zwłaszcza, że decyzja NSA spowodowała, że chociaż uchwała obowiązywała to inkasenci nie mieli podstaw do pobierania opłat.

Podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym - sesji 25 kwietnia podjęta została stosowna uchwała. Weszła ona w życie 11 maja br.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.05.2019 19:44