Dwa dni bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską

NOWY TARG. W czerwcu i we wrześniu będą dni, gdy autobusami MZK można będzie jeździć za darmo. W czerwcu okazją będą obchody związane z rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu, a we wrześniu - tradycyjny już Dzień bez samochodu.
9 czerwca br. przypada 40. rocznica wizyty papie za-Polaka w Mieście. W tym dniu na Rynku nowotarskim odprawiona zostanie msza święta. - Jest to wydarzenie, które dotyczy nie tylko Miasta Nowy Targ, ale także całego regionu Podhala. Mając na uwadze zapewnienie możliwości uczestnictwa w uroczystościach jak największej ilości osób proponuje się, aby w tym dniu wprowadzić bezpłatne przejazdy pojazdami Miejskiego Zakładu Komunikacji - tłumaczy burmistrz Grzegorz Watycha.

Tego dnia - mimo iż będzie to niedziela - autobusy kursować będą według rozkładu jazdy dla dnia roboczego. Utracone wpływy do kasy MZK ocenia się na blisko 13 tysięcy zł.

W projekcie uchwały czytamy, iż "wystąpiono do wójtów gmin Nowy Targ i Szaflary z wnioskiem o partycypację w kosztach w proporcji wynikającej z ilości wozokilometrów przejechanych na terenie poszczególnych gmin".

Z kolei we wrześniu, w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu zachęcać się będzie mieszkańców - podobnie jak w poprzednich latach - do korzystania z komunikacji miejskiej. 22 września (będzie to niedziela) ponownie autobusami MZK można będzie cały dzień jeździć bezpłatnie. Miejski Zakład Komunikacji oszacował, że utracone z tego tytułu wpływy wyniosą 5 tysięcy zł.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma na celu namawianie ludzi do korzystania z ekologicznych środków podróżowania, chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, czy korzystania właśnie z miejskiej komunikacji.

Stosowne uchwały podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miasta.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.05.2019 20:58