Jatki wieczorową porą, czyli Noc Muzeów w galerii

NOWY TARG. MCK „Sokół” Galeria BWA Jatki zaprasza podczas dziewiątej nowotarskiej Nocy Muzeów na wystawę „Manifest Ceraty" Andrzeja Dziubka=NEBB, warsztaty „Coś z niczego”, które poprowadzi Maria Zofia Mrożek od godz. 17.30 do 20.00, a w dalszej części wieczoru - na koncert oraz Art Trailer i Book trailer.
Będą to prezentację filmów krótkometrażowych wykonanych przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.

BOOKTRAILER FILM – Festival narodził się w 2004 r. w Liceo scientifico di Stato A. Calini w Brescii we Włoszech. Jego pomysłodawczynią jest nauczycielka języka włoskiego Laura Forcella. Booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. To forma łącząca literaturę z filmowymi środkami wyrazu. Tradycyjną lekturę z nowymi technologiami. Inicjatywa miała na początku lokalny charakter. Szybko jednak zyskała popularność w całym kraju stając się ważnym wydarzeniem edukacyjnym i kulturalnym. Szkolny konkurs przekształcił się w ogólnokrajowy festiwal, a od roku 2017 w festiwal międzynarodowy. Rozszerzenie idei festiwalu stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu Erasmus +. Pokaz filmów festiwalowych rozpocznie się o godzinie 20.20 do 20.50.

Na podsumowanie wydarzenia, o godz. 21.30, zapraszamy na Koncert jazzowy: duet Konrad Basiuk – kontrabas i Tomasz Basiuk – fortepian a w drugiej części koncertu Maurizio Di Paola – gitara.

Galerię będzie można zwiedzać od godziny 17.00 do 24.00.

opr.s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 16.05.2019 19:51