Śmiertelny wypadek na zakopiance między Chabówką a Rdzawką. Czołowe zderzenie autobusu z busem (aktualizacja i zdjęcia)

W rejonie tzw. Sołtysiej Doliny, na prostym odcinku drogi zderzyły się cztery samochody osobowe, w tym bus i autobus kursowy relacji Kraków - Zakopane. Śmierć na miejscu poniósł kierowca Fiata Ducato, a rannych jest 9 osób.
Auta są mocno roztrzaskane. Siła zderzenia była tak duża, że samochody wypadły z drogi. Z jednego z aut wypadł silnik. Na miejsce dotarły już służby ratunkowe, które udzielają poszkodowanym pomocy. Jest pięć karetek pogotowia, wylądował też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i śmigłowiec wojskowy.

- Niestety, pomimo resuscytacji, nie udało się uratować osoby ciężko rannej, która była zakleszczona w busie. Drugi pacjent z poważnymi obrażeniami jest obecnie transportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Większość uczestników doznała niegroźnych obrażeń - informuje Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które koordynuje akcją pomocy.

- Na razie nie znamy okoliczności i dokładnego przebiegu wypadku. Jest to w trakcie ustaleń - informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Zakopianka jest zablokowana. Policja kieruje na objazdy w Chabówce i Klikuszowej przez Rabę Wyżną

Fot. Piotr Kuczaj

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 20.05.2019 11:29