Wiosenny wojaż chóru "Gorce" (zdjęcia)

Miejski Nauczycielski Chór "Gorce" z Nowego Targu wraz z dyrygent Joanną Szczerbą zwiedzał ziemię lubelską. Po drodze zachwycił się piękną "malowaną wsią" Zalipie, tam też zaśpiewał w miejscowym kościele krótki koncert pieśni Maryjnych.
Chórzyści podziwiali lubelską Starówkę ,wspaniałe widowisko multimedialne przy fontannach na Placu Unii Lubelskiej i pałac Zamoyskich, w Kozłówce, gdzie w pięknej pałacowej kaplicy dumnie zabrzmiał polonez "Pożegnanie Ojczyzny", przy gorącym aplauzie zwiedzających.

Kolejnym miejscem zwiedzania był Nałęczów. W parku oczywiście koncert pieśni góralskich i licznie zgromadzeni słuchacze.

W niedzielę chór śpiewał podczas mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej, a po mszy dał piękny gorąco oklaskiwany Koncert Pieśni Maryjnych. Po koncercie gratulacje i wyrazy uznania złożyli chórowi proboszcz Archikatedry Lubelskiej, prezes Związku Podhalan w Lublinie, prezes PZChiO w Lublinie i wiele osób z publiczności.

W czasie sesji zdjęciowej na lubelskiej Starówce, góralskie stroje zwróciły uwagę organizatorów odbywających się tam Międzynarodowych Targów Turystycznych i chór został poproszony o krótki koncert. "Gorce" zaśpiewały żywiołowe góralskie utwory, które bardzo się spodobały niedzielnym spacerowiczom i zostały nagrodzone długimi oklaskami.

Anna Perhon / materiał nadesłany, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 28.05.2019 17:39