Konkurs plastyczny - "Chcę Czystego Powietrza" (zdjęcia)

KOŚCIELISKO. W Centrum Informacji Turystycznej Wójt Gminy Kościelisko wraz z Jolantą Sitarz- Wójcicką z Podhalańskiego Alarmu Smogowego rozdali nagrody dzieciom szkół podstawowych z Kościeliska, Dzianisza i Witowa, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Chcę Czystego Powietrza”.
- Dobrze, że dzieci i młodzież chcą brać udział w takim konkursie. Dziękuje wam za udział, i za to, że wiecie co chcecie przekazać, a nie są to błahe rzeczy czy kwestie. Ochrona powietrza jest bardzo ważna. My jako gmina zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to wyzwanie i musimy sobie z tym problemem poradzić, żeby żyć w przyszłości w miejscu gdzie jest czyste powietrze. Przed sezonem zimowym chcemy zamontować w każdym sołectwie czujniki, które pozwolą nam na bieżąco kontrolować stan powietrza - mówił wójt Roman Krupa

W konkursie wzięło udział około 100 dzieci. Prawie wszystkie zostały nagrodzone specjalnymi pojemnikami na wodę oraz innymi nagrodami. Specjalnym gościem był burmistrz partnerskiego miasta Divion we Francji Jacky Lemoine.

pk/zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 10.06.2019 09:10