Oświadczenie PPWSZ po oskarżeniach pod adresem rektora. "Domniemane zarzuty kładą się cieniem na renomie uczelni"

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu wydała oświadczenie, w którym po raz pierwszy odniosła się do artykułu w "Tygodniku Podhalańskim" pod tytułem "Rektor kopiuj wklej".
Według gazety, praca habilitacyjna rektora Podhalańskiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu Stanisława Gulaka, to zlepek fragmentów przepisanych z innych książek. Sprawie przygląda się prokuratura, głos ma zabrać też Senat PPWSZ.

Dopiero kilku dniach od publikacji uczelnia odniosła się do zarzutów. To oświadczenie PPWSZ przekazane nam przez rzecznik prasową uczelni Beatę Szkaradzińską:

"W związku z medialnymi poważnymi zarzutami wobec ks. dr hab. Stanisława Gulaka, Rektora i Profesora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, a zawartymi w publikacji Tygodnika Podhalańskiego w artykule pt. „Rektor kopiuj wklej”, do końca tygodnia swe oficjalne stanowisko przedstawią: Senat i Rada Uczelni.

Oficjalne oświadczenie przekaże też ks. dr hab. Stanisław Gulak, rektor i profesor PPWSZ, przebywający obecnie na zwolnieniu lekarskim ze względu na przebyty zabieg chirurgiczny.

Domniemane zarzuty o plagiaty, które zdaniem Tygodnika Podhalańskiego, miały miejsce w publikacji habilitacyjnej Ks. Rektora, a powielane nadal bezkrytycznie przez kolejne media, są bardzo poważnym oskarżeniem wobec nie tylko dorobku naukowego ks. Rektora, ale i recenzentów jego pracy habilitacyjnej, a także kładą się cieniem na renomie samej Podhalańskiej Uczelni.

Ponieważ skala tego zagadnienia wykracza daleko poza wymiar lakonicznej informacji medialnej i dotyczy ogólnie pojętej sfery wartości i autorytetu nauki jest ona obecnie badana i analizowana przez merytoryczne gremia, a ostateczne komunikaty zostaną Państwu przekazane do końca tygodnia".

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 10.06.2019 14:15