Plan budowy ośrodka zdrowia coraz bardziej realny

W pobliżu cmentarza w Ochotnicy Górnej prawdopodobnie powstanie ośrodek zdrowia. Władze gminy chcą zakupić działki na ten cel.
– Temat działek pod ośrodek zdrowia w Ochotnicy Górnej jest ciągle aktualny. Po analizach, które przeprowadziliśmy razem z projektantami, te działki kwalifikują się na to, aby uzyskać zgodę sanepidu na wybudowanie tam ośrodka zdrowia. Możemy spokojnie przystąpić do negocjacji z właścicielami działek, mając świadomość, że to, co kupimy, będzie możliwe do wykorzystania pod ośrodek zdrowia. (…) Musimy mieć koncepcję z dokładnymi granicami, co chcemy zrobić. Po drugie musimy wiedzieć, jaka cena wchodziłaby w grę – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna wójt Tadeusz Królczyk.

Na pytanie o bliższy termin zakupu działek, wójt odpowiedział, że jest umówiony na konkretne rozmowy w czerwcu. Potrzebny jest również architekt, który stwierdzi, jakie rozwiązania są potrzebne w kwestii samego ośrodka, ale i parkingu. Dodał również, że po wstępnych rozmowach, właściciele działek wyrazili zgodę.

ao/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.06.2019 16:20