Prace na budowie tunelu pod Luboniem Małym wróciły na właściwy tor (zdjęcia)

- Termin zakończenia budowy tunelu jest zakontraktowany na koniec 2020 roku, ale kłopoty finansowe firmy Astaldi, na pewno jakieś opóźnienia spowodują. Będą to jednak opóźnienia nieznaczne, liczone w miesiącach, a nie w latach - mówi Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jak podkreśla, prace na budowie tunelu pod Luboniem Małym wróciły na właściwy tor i idą pełną parą. Według aktualnych założeń, zachodnie nitki mają się połączyć późną jesienią tego roku. Zachodnia nitka, od strony Skomielnej Białej ma już 360 metrów długości, a od Naprawy - 1500 m. Brakuje ok. 500 m, żeby tunele się połączyły.

Jeśli chodzi o wschodnią nitkę, budowa tunelu od północy trwa, od południa jeszcze się nie rozpoczęła. Z powodu wystąpienia osuwiska, konieczne było umocnienie skarpy. Niebawem robotnicy mają rozpocząć budowę stropu, a potem wydobycie urobku.

Przypomnijmy, iż według aktualnych informacji, budowa odcinka Skomielna Biała - Rabka-Zdrój - Chabówka ma się zakończyć we wrześniu, a Lubień - Naprawa w październiku tego roku.

r/ zdj. Piotr Kuczaj

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.06.2019 09:16