Szymon Fatla pyta: "Gdzie dzieci, młodzież i nieco starsi mają odreagowywać, jeśli nie uprawiając sport?"

NOWY TARG. Radny podczas sesji Rady Miasta złożył interpelację dotyczącą udostępniania boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu oraz stanu nawierzchni ulicy Józefczaka.
Oto ich treść:

"W sprawie udostępniania boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu - docierają do mnie głosy Mieszkańców tego rejonu Miasta zainteresowanych korzystaniem w okresie wakacyjnym z wyżej wymienionego obiektu sportowego. Zaniepokojeni są oni informacją, jakoby boisko miałoby być dostępne w okresie wakacyjnym przez jedynie 3h dziennie. Z informacji przeze mnie uzyskanych wynika, że już teraz możliwość korzystania z obiektu rekreacyjnego jest mocno ograniczona ze względu na ustalany grafik… no właśnie, przez kogo? W czyim interesie? Gdzie dzieci, młodzież i nieco starsi mają odreagowywać, jeśli nie uprawiając sport? Alternatywą, której zdecydowanie chcemy uniknąć, jest spożywanie napojów wyskokowych i inne niechlubne uczynki.

Uważam za konieczne, by takie miejsce dla młodzieży było ogólnodostępne przez cały dzień, a przynajmniej w godzinach korzystnych dla wszystkich.

Bardzo proszę o oficjalną informację:
- na jakich zasadach udostępniane są boiska przyszkolne na terenie Miasta Nowy Targ,
- w jakich godzinach w okresie wakacyjnym otwarte będą wyżej wymienione obiekty sportowe.

Promocja zdrowego stylu życia i dbałość o zdrowie oraz sprawność fizyczną Mieszkańców wymaga, by te będące najbliżej mieszkańców boiska sportowe, były optymalnie wykorzystywane na co dzień, a przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Nietrudno wydawać publiczne pieniądze, nie lada wyzwaniem jest wydawać je z głową."

Kwestia stanu nawierzchni ulicy Józefczaka:

"Mimo prowadzonych po zimie prac naprawczych stan drogi znów uległ znaczącemu pogorszeniu. Ubytki są tak wielkie, że stwarzają niebezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego - pojazdom mechanicznym jak i rowerzystom. Bardzo proszę o podjęcie pilnych działań w celu naprawy nawierzchni. Wnoszę także o kontrolę jakości wykonywanych po zimie prac, gdyż pojawienie się w tak krótkim czasie nowych dziur wywołuje wątpliwości co do poprawności przeprowadzonych prac".

Pisemne odpowiedzi na pytania radnego pojawią się za kilka-, kilkanaście dni na stronie Urzędu Miasta.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 24.06.2019 17:26