Powstaje mini zoo ze świstakami, sarenkami i lisami (zdjęcia)

Jelenie, daniele, lisy polarne, świstaki i wiele innych gatunków zwierząt będzie można niebawem zobaczyć w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym.
Turyści, którzy chcą zobaczyć świstaki, a nie udało im się spotkać tego małego ssaka podczas górskiej wycieczki już niebawem będą mogli nacieszyć swoje. Wszystko za sprawą Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego, który powstaje tuż obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Kilkanaście gatunków zwierząt w tym daniele, jelenie, owce, kozy, listy polarne i niespotykane w polskich zoo świstaki będą mogli zobaczyć zwiedzający. Część zwierząt, jak np. świstaki żyją na specjalnie przygotowanych wybiegach już od kilku lat.

Jarosław Sitarz, który jest jednym z udziałowców wspomniał, że to miejsce powstało jako alternatywa dla kin 5D oraz innych atrakcji Zakopanego. Chce w ten sposób przybliżyć naturę ludziom.

Świstaki, które już niebawem będzie można odwiedzić, do Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego trafiły z austriackiej hodowli. Na nowych wybiegach mieszkają już od trzech lat.

Poza samym udostępnieniem górskich ssaków zwiedzającym, świstaki są także obserwowane, a ich zachowania poddawane są badaniom.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 09.07.2019 09:56