Rotacja pracowników w gminie Łapsze Niżne

Od początku lipca Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma nowego kierownika. Został nim Hubert Łabuda. Z kolei Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pozostaje bez kierownika.
Przypomnijmy, że ze stanowiska kierownika ZGKiM zrezygnował Wojciech Magiera. Z kolei po odejściu Marii Łopaty bez szefa pozostaje GOPS. Parę miesięcy wcześniej w urzędzie gminy zwolniło się stanowisko ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne jedna z radnych zapytała wprost wójta Jakuba Jamroza, czy gmina boryka się z epidemią zwolnień.

– Nowym kierownikiem ZGKiM został pan Hubert Łabuda. Jeżeli chodzi o kwestie GOPS-u, to czeka nas przeprowadzenie konkursu. Natomiast na stanowisko zarządzania kryzysowego konkurs, co prawda, wyłonił pracownika. Było jedno podanie, ale pracownik nie podpisał umowy z nami – poinformował wójt.

– Z tego, co się orientujemy, pracownik był dwa dni i odszedł – skwitowała radna.

– Pani radna, prowokuje pani, żebym cokolwiek opowiedział o tym temacie. Nie usłyszy pani ode mnie żadnych niuansów w tej kwestii, ale nie jest tak, jak pani mówi – odpowiedział jej wójt.

ao/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 11.07.2019 17:15