"Zatrudnienie za pomoc w kampanii". Nowotarscy radni krytykują decyzje personalne burmistrza

NOWY TARG. - Mamy dalszy ciąg serialu "zatrudnienie za pomoc w kampanii" - mówił podczas sesji Michał Glonek. Z kolei Ewa Pawlikowska pytała czy burmistrz "zatrudnianie osób ze swojego komitetu wyborczego uważa za etyczne".
- Ewa Mozdyniewicz kandydatka na radną w wyborach samorządowych z komitetu pana burmistrza - w takim trybie została zatrudniona w Urzędzie Miasta? - dociekał radny Glonek.

Zastępujący nieobecnego burmistrza Grzegorza Watychę - Waldemar Wojtaszek nie potrafił odpowiedzieć. Z pomocą przyszła sekretarz Miasta. Stanisława Szołtysek wyjaśniła, że młoda kobieta zatrudniona została w Wydziale Rozwoju, Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami na zastępstwo za osobę, która przebywa na urlopie macierzyńskim. - w takiej sytuacji nie obowiązuje tryb konkursu - przypomniała sekretarz.

To wyjaśnienie nie usatysfakcjonowało Ewy Pawlikowskiej, która ponowiła pytanie o nową pracownicę Urzędu. - Kiedy kandydatka na radną z ramienia komitetu burmistrza została zatrudniona w Urzędzie Miasta? Kiedy złożyła podanie o pracę? Ile podań o prace nie było rozpatrzonych do momentu złożenia podania przez panią Ewą? Czy był konkurs na to stanowisko? Jakie docelowo stanowisko obejmie pani Ewa Mozdyniewicz? Czy uważa pan burmistrz za etyczne zatrudnianie osób ze swojego komitetu wyborczego? - pytała radna.

Nie poprzestała na tym i do swojej serii pytań dodała jeszcze jedno nazwisko. - To samo dotyczy Arkadiusza Szymczyka z komitetu Nasze Miasto. Czy stanowisko kierownika Referatu Sportu i Turystyki jest konieczne, skoro to dwuosobowy referat? Dlaczego nie zorganizował pan konkursu na to stanowisko i nie zatrudnił osoby z doświadczeniem? Przecież sam pan powiedział na ostatniej sesji Rady Miasta, że referencjami pana Szewczyka jest to, że jest on kibicem sportowym. Kiedy Arkadiusz Szymczyk trafił do UM i na jakie stanowisko? Czy to było z konkursu, czy w inny sposób? Kiedy w regulaminie UM pojawił się zapis, że można przenosić pracowników z innych urzędów? Czy na tym stanowisku był wakat, czy zostało ono utworzone z myślą o panu Arkadiuszu? Dlaczego nie pozostał na stanowisku na które został początkowo przyjęty? Czy pamięta pan burmistrz o zapewnieniach ze swojej kampanii, że nie będzie tolerował kolesiostwa? - dopytywała radna.

Na swoje pytania oboje radni oczekują pisemnej odpowiedzi.

s/

Komentarz autorski

Trudno powiedzieć, czy rzucone przed miesiącem przez burmistrza słowa, że Arkadiusz Szymczyk nadaje się na stanowisko kierownika Referatu Sportu i Turystyki, "bo jest kibicem sportowym" to miał być żart, czy forma kpiącej odpowiedzi na pytania radnych. Faktem jest, że stało się to okazją do poniewierania kierownikiem nowego referatu. Osoby chcące uderzyć w burmistrza - biją w jego pracownika.

To nieuczciwe, dlatego - pomijając wątek pracy Arkadiusza Szymczyka w sztabie wyborczym Grzegorza Watychy - warto wiedzieć jaką drogę zawodową przeszła ta osoba. Pokrótce: ukończył Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis Univeristy w Nowym Sączu, III-letnie studia licencjackie, kierunek: Zarządzanie i Marketing, zdobył tytuł licencjata w specjalizacji zarządzanie biznesem oraz amerykański tytuł Bachelor of Art. (B.A) nadany przez National Louis University w Chicago. Pracował jako konsultant w Gminnym Ośrodku Informacji Europejskiej w Gminie Nowy Targ, kierował projektami dotyczącymi dopłat bezpośrednich na terenie powiatu nowotarskiego, był asystentem dyrektora w Zakładach Garbarskich, pracował w firmie INGENIUM POLSKA Sp. z o.o., Dubiel Vitrum, w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowizcydozą w Rabce- Zdroju, w Agencji Reklamowej Wizard w Warszawie, przez 6 lat był inspektorem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego - specjalistą ds. Funduszy Europejskich, od 2015 do 2019 roku - pracował jako Główny Specjalista w Wydziale Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Zakopane, gdzie zajmował się pozyskiwaniem, rozliczaniem i realizacją projektów finansowanych ze środków unijnych. W marcu br. przyjęty został do nowotarskiego UM na stanowisko Głównego Specjalisty w Wydziale Funduszy Pomocowych i Inwestycji, a od czerwca jest kierownikiem Referatu Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowy Targ. Dodatkowo przez 3 lata zasiadał w Komisji sportu i młodzieży w ramach Euroregionu „Tatry” jako przedstawiciel Miasta Nowy Targ,

Co się zaś tyczy jego sportowych doświadczeń, to Arkadiusz Szymczyk przebiegł 10 maratonów, w tym 5 największych w Polsce - Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław i Dębno uznawanych za Koronę Maratonów. Zrobił to w latach 2013-2015.

Teraz pozostaje poczekać i przekonać się, jak nowy kierownik sprawdzi się na stanowisku.

Sabina Palka

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 30.07.2019 19:33