ITD kontrolowała na Rdzawce autobusy przewożące dzieci na letni wypoczynek

Kierowca z nieważnym prawem jazdy, nierejestrowanie wszystkich aktywności w tachografie, brak tabliczek informujących o przewozie zorganizowanej grupy dzieci – to część nieprawidłowości, jakie ujawnili małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Autobusy kontrolowano w piątek w Rdzawce.
Inspektorzy sprawdzali m.in. czas pracy kierowców, trzeźwość, stan techniczny pojazdów i dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób.

W jednym przypadku stwierdzono, że kierowca w dniach 13 i 21 lipca nie rejestrował wszystkich okresów swojej aktywności. Z kolei inny szofer, który przewoził 12-osobową grupę dzieci z Zakopanego do Tarnowa nie posiadał uprawnień do wykonywania przewozu osób - ważność prawa jazdy upłynęła w marcu bieżącego roku. Na miejsce kontroli ITD przyjechał inny kierowca, który posiadał odpowiednie uprawnienia i kontynuował podróż.

Oprócz tego w dwóch skontrolowanych autobusach nie było umieszczonych tablic informujących o przewozie zorganizowanej grupy dzieci. Jednym z autobusów przewożono też o jedną osobę więcej niż zezwalał wpis znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Za stwierdzone nieprawidłowości kierowców ukarano 8 mandatami na łączną kwotę 3 tysięcy złotych. Natomiast wobec przewoźników wszczęte zostały postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Źródło: ITD, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.08.2019 09:21