Wieża na Lubaniu otrzymała imię majora Chlipały

OCHOTNICA DOLNA. Z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbyła się uroczystość nadania wieży widokowej na Lubaniu imienia majora Józefa Chlipały „Lubańskiego”.
Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości i mieszkańców przez organizatorów tj. wójta gminy Ochotnica Dolna Tadeusza Królczyka i prezesa stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gorce – Pieniny Tomasza Hamerskiego.
Następnie rozpoczęła się mszy św. w intencji poległych. Mszę św. sprawowali ks. Paweł Łebski – wikariusz w parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej, proboszcz  parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach – ojciec Andrzej Gut oraz ks. Waldemar Jagieła.   

Po mszy wójt gminy Ochotnica Dolna wygłosił laudację o majorze Józefie Chlipale. Został odśpiewany również Hymn Polski. Następnie poczty sztandarowe, wraz z przedstawicielami rodziny Józefa Chlipały – „Lubańskiego” z wnukiem Janem Ziembą i zaproszonymi gośćmi, przeszli do wieży w celu odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej nadanie wieży widokowej na Lubaniu imienia Józefa Chlipały – Lubańskiego.

Na koniec wszyscy zebrani zostali zaproszeni przez Prezesa Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny Tomasza Hamerskiego na IX Piknik Rodzinny, podczas którego można było skosztować tradycyjnej góralskiej kuchni m. in. grochówki.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.09.2019 13:00