Dwuznaczna interwencja straży miejskiej. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to dobrze (video)

Na nagraniu video widać jak strażnicy miejscy z Zakopanego podwożą na prywatną imprezę kobietę, tam wita ją owacyjnie tłum i śpiewa jej "Sto lat". Strażnicy żegnają się, a wyjeżdżając mówią do osoby, która robiła nagranie: "Nie udostępniajcie tego".
Widoczne na nagraniu zdarzenie miało miejsce w sobotę pod wieczór w rejonie parku linowego przy ulicy Piłsudskiego. Świadek, który skontaktował się z naszą redakcją i przesłał filmik, mówi, że strażnicy zajechali na miejsce na sygnale, a całość wyglądała tak, jakby podwozili kogoś znajomego lub ważną osobę na imprezę. Świadek nie zna szczegółów, był osobą postronną, ale - jak mówi - sytuacja wyglądała podejrzanie.

[YOUTUBE]Ma6-0xoXOZA[/YOUTUBE]

Z nagraniem zapoznał się Marek Trzaskoś, komendant Straży Miejskiej w Zakopanem. Po rozmowie ze strażnikami i zapoznaniu się z notatką z interwencji, mówi, że choć skojarzenia mogą być dwuznaczne, sprawa jest jednoznaczna. Funkcjonariusze dostali tego wieczoru zgłoszenie o nieprzytomnej osobie w rejonie górnej Bąkowej Zohyliny. Strażnicy dotarli na miejsce i razem z kobietą, która zgłosiła interwencję, rozpoczęli poszukiwania poszkodowanego. - Jednak nikogo nie znaleźli, bo okazało się, że to żart - mówi komendant Trzaskoś. W rejonie poszukiwań, pod parkiem linowym, rozstali się z kobietą, gdzie entuzjastycznie przywitali ją znajomi, wcześniej spisali i pouczyli o odpowiedzialności karnej za nieuzasadnione wezwanie służb. Komendant dodaje, że kobieta zostanie ukarana za to, co zrobiła: ma stawić się w komendzie, gdzie usłyszy zarzut bezprawnego wywołania alarmu. Za wykroczenie to grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

- Pani ta obchodziła urodziny i był to jakiś rodzaj żartu. Będziemy to wyjaśniać, gdyż dostała wezwanie na przesłuchanie - mów Marek Trzaskoś. Komendant przyznaje na koniec, że niezrozumiały może być fakt, że strażnicy witali się z uczestnikami imprezy, ale jak dodaje, to normalne zachowanie z ich strony.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 11.09.2019 10:46