Gmina szuka miejsca, w którym wybuduje punkt zbiórki odpadów

Gmina Kościelisko szuka miejsca, w którym mógłby powstać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Samorząd nie ma w posiadaniu takiego terenu i liczy na pomoc mieszkańców.
Gmina ma obowiązek wybudować taki punkt, a Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dał jej na to czas do przyszłego roku. Problemem jest jednak brak odpowiedniego terenu. Dlatego Urząd Gminy w Kościelisku wystosował ogłoszenie o poszukiwaniach działki na ten cel.

PSZOK to miejsce, do którego każdy mieszkaniec może bezpłatnie dostarczyć posegregowane odpady m.in. papier. złom, szkło czy plastik, a także opony samochodowe, zużyte baterie, lekarstwa czy odpady budowlane.

Obiekt ma powstać w ustronnym miejscu, ma być otoczony pasem zieleni, ogrodzony, wyposażony w zamykane kontenery, częściowo zadaszony i dozorowany i monitorowany.

Dzięki PSZOK gmina może ograniczyć koszty transportu odpadów, co może wpłynąć na obniżenie opłat za odbiór odpadów. Wójt Roman Krupa prosi o telefon na numer 18 20 220 28 osoby, które mają pomysł na lokalizację punktu zbiórki odpadów.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 05.10.2019 10:48